Konfrencje

Rok:

Szkoła i warsztaty z zakresu fluorescencyjnej analizy rentgenowskiej i dyfrakcji rentgenowskiej w połączeniu z warsztatami firmy Rigaku

Kiedy: 18−22 października 2021 roku
Gdzie: Ustroń-Zawodzie
Firma Testchem z Pszowa we współpracy z Zakładem Chemii Analitycznej Instytutu Metalurgii Żelaza – Sieć Badawcza Łukasiewicz w Gliwicach organizują szkołę poświęconą zagadnieniom fluorescencyjnej spektrometrii rentgenowskiej i dyfrakcji rentgenowskiej oraz warsztaty japońskiej firmy Rigaku
Czytaj więcej

Sympozjum „Bezpeczne zarządzanie pracą w laboratorium”

Kiedy: 11−13 października 2021 roku
Gdzie: Sypniewo
Firma „Estilaq” pod honorowym patronatem Perlan Technologies, przy współpracy z firmą Malon Group, zaprasza na trzydniowe spotkanie wszystkie osoby związane z branżą laboratoryjną.
Czytaj więcej

V Akademia Chemii Analitycznej

Kiedy: 19-22 września 2021
Gdzie: Jachranka koło Serocka
Serdecznie zapraszamy na V edycję Akademii Chemii Analitycznej, która odbędzie się w dniach 19-22 września 2021 w Jachrance w Hotelu Warszawianka. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Spektrometria mas w chromatografii cieczowej – praktyczne zastosowania."
Czytaj więcej

XXVI XXVI Sympozjum firmy MS Spektrum

Kiedy: 13−15 września 2021 roku
Gdzie: Ślesin koło Konina
Firma MS Spektrum zaprasza na XXVI Sympozjum do Ślesina. Do wygłoszenia wykładów zaproszeni zostali wybitni przedstawiciele polskiej nauki. W czasie sympozjum odbędzie się również posiedzenie Zespołu Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej PAN.
Czytaj więcej

63. Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego

Kiedy: 13−17 września 2021 roku
Gdzie: Łódź
Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego zorganizowany zostanie przez oddział łódzki PTChem w 100-lecie ukonstytuowania się oddziału w 1920 roku jako drugiego oddziału lokalnego PTChem.
Czytaj więcej

XXVI symozjum klubu POLLAB

Kiedy: 6–8 września 2021 roku
Gdzie: Zakopane
Zarząd Klubu Pollab zaprasza na II turę XXVI Sympozjum na temat: „Wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w praktyce laboratoryjnej”.
Czytaj więcej

Konwersatorium Spektrometrii Atomowej KOSAT, a w nim: XVI Konwersatorium Absorpcji Atomowej, XI Konwersatorium Optycznej Spektrometrii Emisyjnej, VIII Konwersatorium Spektrometrii Mas oraz III Konwersatorium Rentgenowskiej Spektrometrii Fluorescencyjnej.

Kiedy: 6−7 września 2021 roku
Gdzie: Białystok
Zespół Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej PAN, Katedra Chemii Analitycznej Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku zapraszają na Konwersatorium Spektrometrii Atomowej
Czytaj więcej

Viii konferencja „Chemometria i metrologia w analityce”

Kiedy: 3-5 marca 2021 roku
Zespół Chemometrii i Metrologii Komitetu Chemii Analitycznej PAN, Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dr. Jana Sehna w Krakowie zapraszają na konferencję poświęconą teoriom metod chemometrycznych oraz dokonywania pomiarów zgodnie z zasadami metrologii, jak również ich zastosowaniem w chemii analitycznej i innych dyscyplinach naukowych, w których analityka odgrywa kluczową rolę.
Czytaj więcej

Szkoła i warsztaty z zakresu fluorescencyjnej analizy rentgenowskiej i dyfrakcji rentgenowskiej w połączeniu z warsztatami firmy rigaku

Kiedy: 12-15 października 2020 roku
Firma Testchem z Pszowa we współpracy z Zakładem Chemii Analitycznej Instytutu Metalurgii Żelaza – Sieć Badawcza Łukasiewicz w Gliwicach organizują szkołę poświęconą zagadnieniom fluorescencyjnej spektrometrii rentgenowskiej i dyfrakcji rentgenowskiej oraz warsztaty japońskiej firmy Rigaku dotyczące praktycznych aspektów pracy na spektrometrach.
Czytaj więcej

Rok akademicki 2020 / 2021 - Poznań

Kiedy: 1 października 2020 roku
Gdzie: Poznań
Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na X edycję Studiów Podyplomowych „Analityka Chemiczna”, których program obejmuje ważne zagadnienia z zakresu nowoczesnej analizy chemicznej. W ramach studiów omawiane będą następujące zagadnienia.
Czytaj więcej

Rok akademicki 2020 / 2021 - Warszawa

Kiedy: 1 października 2020 roku
Gdzie: Warszawa
Centrum Metrologii Chemicznej przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na XVIII edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych w zakresie metrologii chemicznej. Dzięki wspólnej inicjatywie najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za budowanie i utrzymywanie infrastruktury związanej z jakością pomiarów w Polsce przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zostało utworzone Centrum Metrologii Chemicznej.
Czytaj więcej

Rok akademicki 2020 / 2021 - Toruń

Kiedy: 1 października 2020 roku
Gdzie: Toruń
W pierwszym semestrze roku akademickiego 2020/2021 na Wydziale Chemii UMK w Toruniu planowane jest uruchomienie XXVII edycji szkolenia absolwentów wyższych uczelni (kierunek matematyczno-przyrodniczy) w ramach Centrum Edukacyjno- -Badawczego Metod Separacyjnych i Bioanalitycznych (BioSep) w zakresie chromatografii i technik pokrewnych w różnych wariantach oznaczeń śladowych. Program studiów przewiduje kształcenie w zakresie podstaw teoretycznych i praktycznych.
Czytaj więcej