Produkty firm

Ekologiczne urządzenie do mycia rąk

17.07.2024
Firma Soapy-Europe, którego wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest firma Cemis-Tech sp. z o.o., zaprojektowała z myślą o ekologii urządzenie do mycia rąk. System mycia zawiera: wskazówki krok po kroku dla optymalnego mycia przy każdym użyciu, odczyt temperatury, ocenę końcowego mycia na monitorze. Automatyczna jakość mycia IOT raportowana jest w programie SoapyWisdom™ – zgodnie z wymaganiami GLP i GMP. Niezwykle oszczędny system zużywa 95 % mniej wody, 60 % mniej mydła i znacznie mniej energii elektrycznej. Urządzenie wyposażone jest w biodegradowalne wkłady. Istotne też jest ograniczenie ilości ścieków mydlanych trafiających do środowiska. W każdym momencie istnieje możliwość dostępu do raportów indywidualnych i zbiorowych. Inne konfigurowalne funkcje urządzenia to: rozpoznawanie użytkownika, pomiar temperatury ciała użytkownika, powiadomienie o podwyższonej temperaturze – bardzo istotne w czasie pandemii, bezdotykowy proces mycia, generowanie raportów zaoszczędzonej ilości wody i mydła. Istnieje możliwość zintegrowania systemu z kartą dostępu do pomieszczenia (na przykład sali operacyjnej czy hali produkcyjnej).
Czytaj więcej

Chromatografy cieczowe serii Vanquish Core

17.07.2024
Chromatografy HPLC firmy Thermo Scientific serii Vanquish Core zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu wydajności analiz chromatograficznych oraz ograniczeniu przestoju w pracy. Systemy dedykowane są głównie do pracy rutynowej w laboratoriach farmaceutycznych, spożywczych, przemyśle, uczelniach i instytutach. Systemy te umożliwiają pracę w zakresie ciśnienia do 700 barów i dostępne są w konfiguracji z różnymi typami/rodzajami pomp. Podstawową wersję chromatografów serii Vanquish Core można rozbudować o Vanquish Solvent Monitor – urządzenie monitorujące w sposób ciągły poziom rozpuszczalników w butlach na eluenty oraz odpady. Dostępny jest również specjalny wyświetlacz, prezentujący podstawowe parametry pracy systemu on-line – Vanquish User Interface. Urządzenie wyposażone zostało w specjalną funkcję – Method Transfer Kit – ułatwiającą transfer metod z aparatów innych producentów HPLC, dlatego wprowadzenie nowych systemów serii Vanquish Core do posiadanego parku maszynowego w laboratorium jest proste. Urządzenie sterowane jest przez oprogramowanie – Chromeleon 7.3. Oprogramowanie to umożliwia proste i czytelne sterowanie pojedynczym zestawem chromatograficznym, jak również zarządzanie całą siecią chromatograficzną (na miejscu i zdalnie), w tym także chromatografami innych producentów. Ponadto, istnieje możliwość podłączenia chromatografów Vanquish Core do istniejącej w laboratorium sieci chromatograficznej. Warto zauważyć, że we wszystkich zestawach serii Vanquish zastosowano sprawdzone połączenia typu Viper Capillaries. Złącza tego typu są proste w montażu (ręczne dokręcanie i odkręcanie), a przy tym zapewniają szczelność połączeń w zakresie ciśnienia nawet do 1500 barów.
Czytaj więcej

Analizator składu mleka ludzkiego

17.07.2024
Analizator mleka kobiecego firmy Miris to kompaktowe i solidne urządzenie z szerokim zakresem zastosowania. Składniki mleka są analizowane podczas jednego badania, wynik pojawia się po jednej minucie na wyświetlaczu i może być łatwo przesłany do komputera, a następnie przetworzony, na przykład w arkuszu kalkulacyjnym. Umożliwia to użytkownikowi podjęcie szybkiej i właściwej decyzji, opartej na wynikach. Możliwość bezpośredniej analizy mleka pozwala na zoptymalizowane odżywiania najmniejszych pacjentów. Analizator bada zawartość: tłuszczu, białka, laktozy, masy odtłuszczonej i suchej [g/100 mL]. W celu przeprowadzenia analizy wystarczy 1 mL – 3 mL próbka, analizy dokonuje się bez użycia środków chemicznych. Technologia pomiarów IR pozwala na uzyskanie wysokiej dokładności przy jednoczesnym zminimalizowaniu objętości próbki.
Czytaj więcej

Frezarka HAF / 2

17.07.2024
Firma Herzog udoskonaliła frezarkę HAF/2. Maszyna przygotowuje próbki metali nieżelaznych najróżniejszych form do analizy techniką spektrometrii. Po manualnym zamocowaniu próbki w uchwycie mocującym i zamknięciu pokrywy proces frezowania uruchomiony zostaje poprzez naciśnięcie przycisku start. Dzięki uprzednio ustawionym parametrom procesu, takim jak głębokość frezowania, prędkość posuwu i prędkość obrotowa wrzeciona uzyskuje się wysoki stopień powtarzalności przygotowania powierzchni próbki. W maszynie poprawiono ergonomię i uzupełniono panel sterowania o regulację prędkości obrotowej wrzeciona.
Czytaj więcej

Młyn wibracyjny HSM

17.07.2024
Firma Herzog wprowadziła na rynek nową wersję młyna wibracyjnego HSM. W modelu ręcznego młyna do przygotowania próbek wprowadzone zostały istotne udoskonalenia. Główny nacisk przy projektowaniu zmian położono na bezpieczną i ergonomiczną obsługę. Wysokość blatu roboczego została zmieniona, umożliwiając łatwiejszy załadunek i rozładunek misy mielącej. Szeroki uchwyt do przenoszenia po obu stronach zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo podczas transportu misy. Dostęp do misy mielącej został poprawiony poprzez powiększenie komory uchwytu. Siedmiocalowy, dotykowy wyświetlacz zapewnia przejrzystą nawigację po menu i intuicyjny dostęp do funkcji maszyny. Młyn wyposażony jest w płynną regulację prędkości obrotowej w zakresie 750 obr./min – 500 obr./min. Misy mielące ze stali chromowej, lub węglika wolframu dostępne są w rozmiarach 10 cm3, 50 cm3, 100 cm3 i 250 cm3.
Czytaj więcej

Zestaw uchwytów do mikronaczynek produkcji Radwag

17.07.2024
Mikronaczynka to naczynia laboratoryjne o niewielkich gabarytach i małej masie, między innymi probówki, kolby, fiolki itp. Aby umożliwić ich wygodne ważenie w stabilnych warunkach i pod dowolnym kątem, firma Radwag opracowała zestaw specjalnych uchwytów. Stabilne warunki pomiaru w komorze ważenia są efektem zastosowania dedykowanych owiewek, które wchodzą w skład zestawu, a na wybór kąta nachylenia mikronaczynka pozwala regulowany uchwyt. Zestaw uchwytów do mikronaczynek gwarantuje ergonomię pracy w laboratorium i ogranicza do minimum ryzyko zanieczyszczenia próbek podczas ich aplikacji. Zestaw uchwytów do mikronaczynek jest dedykowany do następujących mikrowag produkcji Radwag: - XA 5Y.M, - XA 5Y.M.A. W zestawie znajduje się sześć uchwytów wykonanych ze stali nierdzewnej.
Czytaj więcej

Mętnościomierze laboratoryjne

17.07.2024
Firma WTW oferuje do sprzedaży dwa typy mętnościomierzy: - Turb® 750 IR ze światłem podczerwonym (LED), zgodny z normą DIN EN ISO 7027-1, - Turb® 750 T z lampą wolframową, zgodny z normą US EPA 180.1. Oba typy mętnościomierzy dostarczane są z zestawem kalibracyjnym, uniwersalnym zasilaczem sieciowym 90–250 V, sześcioma pustymi kuwetami i oprogramowaniem Turb® Data. Przyrządy zapewniają bardzo dokładny pomiar mętności w zakresie 0-1100 FNU/NTU z automatycznym przełączaniem zakresu pomiarowego. Procedura IPRC (ang. Intelligent Reproducibility and Plausibility Check), czyli inteligentna kontrola powtarzalności i wiarygodności, przeprowadza szybkie wielokrotne pomiary z późniejszą oceną i eliminacją wartości odstających. Wynik zostaje „zamrożony” i pokazany jako stabilny odczyt. W ten sposób IRPC zapewnia prawidłowe i powtarzalne wyniki. Seria Turb® 750 korzysta przy kalibracji ze sprawdzonych standardów AMCO Clear® oraz z optymalnego okna pomiarowego. Zmierzone wartości są przechowywane jako zestawy danych z powiązanym protokołem kalibracji, identyfikatorem próbki oraz informacjami AQA.
Czytaj więcej

Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej PI-300 XRF

17.07.2024
Prezentujemy w pełni polskiej produkcji spektrometr fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii ED, dedykowany głównie do oznaczania zawartości pierwiastków w cieczach, proszkach, próbkach stałych na przykład w paliwach, smarach i olejach. Producentem jest polska firma POLON IZOT. Zastosowanie spektrometru pozwala w bardzo krótkim czasie oznaczyć zawartość siarki w paliwach lub profil składu pierwiastkowego, na przykład zawartość S, Ca, Zn, Cu, Fe, Ni, Cr, V i innych pierwiastków w olejach. Może być wykorzystany do szybkiej diagnostyki silników i maszyn, z których pochodzi badana próbka. Spektrometr PI-300 XRF ma unikalną cechę – pomiar próbki bezpośrednio w pojemnikach do ich przechowywania, pobierania, co przyśpiesza i ułatwia prowadzenie pomiarów. Spektrometr jest samodzielnym urządzeniem sterowanym poprzez intuicyjny interfejs dotykowy, stopień ochrony IP54, jak również spełnia wymagania Państwowej Agencji Atomistyki w zakresie wymagań dla sprzętu wykorzystującego promieniowanie jonizujące. Urządzenie nie wymaga zezwoleń na użytkowanie. Wszystkie wyniki zapisywane są w bazie danych, umożliwiając śledzenie trendów, generowanie raportów z badań oraz eksport wyników na urządzenia przenośne. Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej PI-300 XRF spełnia zalecenia norm: - PN-EN ISO 8754, - ASTM D7751-16, - ASTM D7343-12, - ASTM D4284-08a.
Czytaj więcej

Spektrofotometr FTIR IRXross

17.07.2024
IRXross to najnowszy spektrofotometr FTIR japońskiego producenta Shimadzu Corporation, który w codziennej pracy zapewnia uzyskanie widm z bardzo wysokim stosunkiem sygnału do szumu wynoszącym powyżej 55 000:1, rozdzielczością od 0,25 cm-1 oraz szybkością pomiaru pozwalającą na wykonanie nawet do 20 widm na sekundę. Umożliwia śledzenie zmian w relatywnie szybkich reakcjach z zachowaniem najwyższej czułości oraz przy zachowaniu jak najlepszej separacji pików. Nowy spektrofotometr IRXross wyróżnia się najniższym w swojej klasie aparatów poziomem szumów, a poprawiona ergonomia aparatu wraz z automatycznym osuszaczem komory interferometru oraz oprogramowaniem LabSolutions IR zapewniają łatwość użytkowania. Szerokie możliwości rozbudowy pozwalają nie tylko na szybką i łatwą analizę próbek ciekłych czy stałych za pomocą przystawek ATR, ale również umożliwiają zaawansowaną analizę próbek gazowych dzięki opcjonalnemu detektorowi MCT. W połączenie z mikroskopem AIM- 9000 jest doskonałym narzędziem do analizy mikroplastiku.
Czytaj więcej

Rheo-wiskozymetr Rheosense

17.07.2024
Automatyczny rheo-wiskozymetr amerykańskiej firmy Rheosense mierzy lepkość bezwzględną płynów. Wymuszając przepływ cieczy przez kapilarę, aparat mierzy spadek ciśnienia w trzech punktach kapilary. Jeżeli znamy jej średnicę, jej długość i temperaturę, to zgodnie z prawem Hagena-Poiseuille’a (dla płynów newtonowskich) możemy określić lepkość cieczy, natomiast stosując poprawkę Weissenberga-Rabinowitscha-Mooneya możemy także badać płyny nienewtonowskie. Parametry techniczne aparatu: - Dokładność pomiaru: 2 % odczytu - Powtarzalność pomiaru lepkości: 0,5 % pełnej skali - Zakres temperatury pomiaru: od 4 oC do 70 oC (wersja standardowa), od 4 oC do 105 oC (wersja hts) - Mini malna objętość próbki: 20 μL - Zakres prędkości ścinania: od 0,5 s-1 do 1 400 000 s-1 - Zakres lepkości: od 0,2 mPas do 20 000 mPas Istnieje możliwość pomiaru lepkości w zadanym zakresie temperatur w ramach jednego eksperymentu oraz możliwość pomiaru lepkości w zadanym zakresie prędkości ścinania w ramach jednego eksperymentu.
Czytaj więcej

Nowoczesna wytłaczarka laboratoryjna PROCESS 16

17.07.2024
Wytłaczarka dwuślimakowa Thermo Scientific PROCESS 16 została zaprojektowana w sposób zapewniający łatwą obsługę i wydajność. Kompaktowa budowa i dzielona w połowie konstrukcja cylindra ze zdejmowalną górną częścią ułatwia czyszczenie i zapewnia elastyczność zastosowań dostosowanych do potrzeb klienta. Jest to sprzęt przydatny do procesów mieszania, który współpracować może z układami odbiorczymi takimi jak nawijarka do filamentów, system odbioru folii i taśm, granulator. Do zastosowań w branży spożywczej i farmaceutycznej dostępna jest również wersja „hygenic”. Wytłaczarka sterowana jest z ekranu dotykowego, który posiada zintegrowane sterowanie dozowników. Kompaktowa konstrukcja minimalizuje wykorzystanie przestrzeni laboratoryjnej i zapewnia łatwe czyszczenie oraz umożliwia demontaż elementów mających kontakt z produktem. Zastosowania: - mieszanie (compounding) polimerów wraz z dodatkami i napełniaczami różnego typu - wytwarzanie filamentów do druku 3D przy wykorzystaniu odpowiednich układów odbiorczych, - wytwarzanie taśm, folii, rozdmuch folii, - badanie oraz produkcja zamienników mięsa z na bazie produktów roślinnych (teksturowane białka roślinne – TVP, analogi mięsa o wysokiej wilgotności - HMMA) Cechy: - zakres wydajności od 0,4 kg/h do 20 kg/h (w zależności od materiału), - segmentowa konstrukcja ślimaków i zdejmowana górna połowa cylindra, - zestaw do regulacji długości śruby umożliwia mieszanie małych ilości materiału, - porty cylindra umożliwiające maksymalną elastyczność w umiejscowieniu punktu dozowania i odgazowywania, - elementy mające kontakt z materiałem do wyboru z trzech gatunków stali, - szerokie portfolio akcesoriów, na przykład: głowice, dozowniki, wanna, przenośniki taśmowe, granulatory, odbiór pasków lub folii, odciąg i nawijarka Urządzenie moze znaleść zastosowanie w: • przemyśle polimerowym, recyklingu, • przemyśle spożywczym • przemyśle farmaceutycznym (wersja hygenic) • nauce (laboratoria R&D oraz uczelnie wyższe)
Czytaj więcej

Wyparki obrotowe z serii EV

17.07.2024
Firma LabTech oferuje innowacyjną linię wyparek obrotowych z serii EV z kolorowym wyświetlaczem umożliwiającym kontrolę szybkości obrotowej i temperatury, z automatycznie podnoszonym ramieniem i niezależną łaźnią wodną gwarantującą maksimum bezpieczeństwa i wysoką ergonomię pracy. Dzięki kompleksowemu podejściu firmy LabTech, dostępne są również akcesoria niezbędne do efektywnego procesu odparowywania. Są to pompy próżniowe, zestawy szkła, kontrolery próżni jak również chłodziarki recyrkulacyjne (chillery) eliminujące koszty zużycia wody. Zalety wyparki obrotowej: - łatwe wyjęcie kolby i łącznika destylacyjnego, - precyzyjna i stabilna kontrola temperatury ogrzewania i prędkości obrotowej, - szeroki zakres dostępnych akcesoriów, - łatwa rozbudowa wyparki obrotowej, - precyzyjna kontrola pracy dzięki cyfrowemu wyświetlaniu szybkości obrotów, temperatury, - szeroki zakres kontroli temperatury wyparki obrotowej, - funkcja zapisywania i śledzenia wszystkich parametrów trwającego procesu. Wyparki są również stosowane poza laboratoriami badawczymi, na przykład w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, petrochemicznym i spożywczym.
Czytaj więcej