Produkty firm

Podajnik fazy nadpowierzchniowej typu „headspace” model HS-20NX

22.10.2024
Podajnik fazy nadpowierzchniowej firmy Shimadzu typu „headspace” model HS-20NX, działający na zasadzie dozowania przez zawór z pętlą nastrzykową i linię transferową, dostępny jest w wersjach na 20 i 90 pozycji. Możliwe jest również rozwiązanie w wersji z pułapką do zatężania (HS-20 TRAP), poprawiającą kształt pików i obniżającą granice wykrywalności. Podajnik HS-20NX został opracowany jako narzędzie do analizy składników lotnych. Automatyczny podajnik próbek do techniki fazy nadpowierzchniowej HS-20NX utrzymuje próbkę w ustalonej temperaturze, następnie pobiera lotne związki, które uwolnione do fazy gazowej pozostają w równowadze dynamicznej z zawartością w próbce. Dozowanie odbywa się przez zawór z pętlą oraz bardzo krótką 30-centymetrową linię transferową do systemu GC lub GC MS. Przy zastosowaniu konfiguracji dozownika próbek ciekłych oraz przystawki HS-20NX kolumna jest podłączana bezpośrednio do linii transferowej, dzięki czemu możemy również korzystać z dozownika próbek ciekłych bez konieczności przepinania kolumn i zmiany konfiguracji. System HS-20NX może być stosowany do analizy jakościowej i ilościowej składników zapachowych żywności, składników zapachowych substancji chemicznych oraz toksycznych lotnych związków w próbkach środowiskowych, na przykład w wodzie. Wykorzystywany jest też do analiz retencji rozpuszczalników i lotnych związków organicznych (VOC) z opakowań.
Czytaj więcej

Rheo-wiskozymetr Rheosense

22.10.2024
Automatyczny rheo-wiskozymetr amerykańskiej firmy Rheosense mierzy lepkość bezwzględną płynów. Wymuszając przepływ cieczy przez kapilarę, aparat mierzy spadek ciśnienia w trzech punktach kapilary. Jeżeli znamy jej średnicę, jej długość i temperaturę, to zgodnie z prawem Hagena-Poiseuille’a (dla płynów newtonowskich) możemy określić lepkość cieczy, natomiast stosując poprawkę Weissenberga-Rabinowitscha-Mooneya możemy także badać płyny nienewtonowskie. Parametry techniczne aparatu: - Dokładność pomiaru: 2 % odczytu - Powtarzalność pomiaru lepkości: 0,5 % pełnej skali - Zakres temperatury pomiaru: od 4 oC do 70 oC (wersja standardowa), od 4 oC do 105 oC (wersja hts) - Mini malna objętość próbki: 20 μL - Zakres prędkości ścinania: od 0,5 s-1 do 1 400 000 s-1 - Zakres lepkości: od 0,2 mPas do 20 000 mPas Istnieje możliwość pomiaru lepkości w zadanym zakresie temperatur w ramach jednego eksperymentu oraz możliwość pomiaru lepkości w zadanym zakresie prędkości ścinania w ramach jednego eksperymentu.
Czytaj więcej

Spektrofotometr FTIR IRXross

22.10.2024
IRXross to najnowszy spektrofotometr FTIR japońskiego producenta Shimadzu Corporation, który w codziennej pracy zapewnia uzyskanie widm z bardzo wysokim stosunkiem sygnału do szumu wynoszącym powyżej 55 000:1, rozdzielczością od 0,25 cm-1 oraz szybkością pomiaru pozwalającą na wykonanie nawet do 20 widm na sekundę. Umożliwia śledzenie zmian w relatywnie szybkich reakcjach z zachowaniem najwyższej czułości oraz przy zachowaniu jak najlepszej separacji pików. Nowy spektrofotometr IRXross wyróżnia się najniższym w swojej klasie aparatów poziomem szumów, a poprawiona ergonomia aparatu wraz z automatycznym osuszaczem komory interferometru oraz oprogramowaniem LabSolutions IR zapewniają łatwość użytkowania. Szerokie możliwości rozbudowy pozwalają nie tylko na szybką i łatwą analizę próbek ciekłych czy stałych za pomocą przystawek ATR, ale również umożliwiają zaawansowaną analizę próbek gazowych dzięki opcjonalnemu detektorowi MCT. W połączenie z mikroskopem AIM- 9000 jest doskonałym narzędziem do analizy mikroplastiku.
Czytaj więcej

Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej PI-300 XRF

22.10.2024
Prezentujemy w pełni polskiej produkcji spektrometr fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii ED, dedykowany głównie do oznaczania zawartości pierwiastków w cieczach, proszkach, próbkach stałych na przykład w paliwach, smarach i olejach. Producentem jest polska firma POLON IZOT. Zastosowanie spektrometru pozwala w bardzo krótkim czasie oznaczyć zawartość siarki w paliwach lub profil składu pierwiastkowego, na przykład zawartość S, Ca, Zn, Cu, Fe, Ni, Cr, V i innych pierwiastków w olejach. Może być wykorzystany do szybkiej diagnostyki silników i maszyn, z których pochodzi badana próbka. Spektrometr PI-300 XRF ma unikalną cechę – pomiar próbki bezpośrednio w pojemnikach do ich przechowywania, pobierania, co przyśpiesza i ułatwia prowadzenie pomiarów. Spektrometr jest samodzielnym urządzeniem sterowanym poprzez intuicyjny interfejs dotykowy, stopień ochrony IP54, jak również spełnia wymagania Państwowej Agencji Atomistyki w zakresie wymagań dla sprzętu wykorzystującego promieniowanie jonizujące. Urządzenie nie wymaga zezwoleń na użytkowanie. Wszystkie wyniki zapisywane są w bazie danych, umożliwiając śledzenie trendów, generowanie raportów z badań oraz eksport wyników na urządzenia przenośne. Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej PI-300 XRF spełnia zalecenia norm: - PN-EN ISO 8754, - ASTM D7751-16, - ASTM D7343-12, - ASTM D4284-08a.
Czytaj więcej

Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii EDX-RF

22.10.2024
Spektrometr EDX-7000P to niewielkie, ciche oraz kompaktowe urządzenie o wymiarach 46 cm x 59 cm x 36 cm i ciężarze około 55 kg. Nie wymaga on dodatkowo wody chłodzącej czy ciekłego azotu do chłodzenia detektora – wyposażony jest w wyjątkowo czuły i szybki detektor SDD chłodzony przy wykorzystaniu efektu Peltiera. Duża komora próbek może pomieścić próbki, których wymiary nie przekraczają 27,5 cm x 30 cm oraz 10 cm wysokości. Aparat ma zakres pomiarowy od 11Na do 92U, w bardzo szerokim zakresie stężeń od ppb do 100 %. Rozdzielczość wynosząca poniżej 130 eV gwarantuje dokładny pomiar nawet przy bardzo złożonej matrycy. Intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie PCEDX oraz standardowo wbudowana w aparat kamera CMOS pozwalają przygotować i wykonać pomiar nawet niedoświadczonemu użytkownikowi w zaledwie kilka minut. Standardowo załączony zestaw filtrów umożliwia wyeliminowanie wpływu promieniowania ciągłego oraz charakterystycznego, pochodzącego od źródła promieniowania X-Ray. Opcjonalnie do aparatu można dodać zestawy do pomiarów w próżni oraz atmosferze helowej znacznie zwiększające czułość w szczególności dla pierwiastków o małych liczbach atomowych.
Czytaj więcej

System „Smart XCombo”

22.10.2024
Firma Rigaku (Japonia) wprowadza na rynek nowy system pomiarowy XRD/WDXRF złożony z dyfraktometru rentgenowskiego XRD Miniflex600 oraz spektrometru falowo dyspersyjnego Supermini 200. Przyrząd przeznaczony jest do analizy fazowej oraz pierwiastkowej tej samej próbki, przygotowanej metodą prasowania w pierścienie o średnicy 51,5 mm. System jest dedykowany do pomiarów przemysłowych przede wszystkim w cementowniach. Jest to system biurkowy o małych wymiarach i małej masie. Oprogramowanie umożliwia szybkie i automatyczne określenie składu fazowego oraz pierwiastkowego próbek. Spektrometr Supermini200 wyposażony jest w trzy kryształy analizujące (Li200, German, RX29) oraz dwa detektory (scyntylacyjny i przepływowy). Zestaw ten zapewnia analizę pierwiastków od tlenu do uranu. Dyfraktometr Miniflex600 to nowoczesny przyrząd do automatycznej analizy składu fazowego. Oprogramowanie automatycznie dokonuje wszystkich obliczeń, bez ingerencji obsługi. Generator o mocy 600 W, goniometr theta/2 theta, zmieniacz próbek, oprogramowanie SmatLab StudioII gwarantują dokładne określenia składu fazowego.
Czytaj więcej

Wagi do ważenia stentów firmy Radwag

22.10.2024
Stent to plastikowa lub metalowa proteza o działaniu udrażniającym, którą wprowadza się do organizmu człowieka poprzez naczynie krwionośne. Z myślą o ważeniu ...
Czytaj więcej

Wyparki obrotowe z serii EV

22.10.2024
Firma LabTech oferuje innowacyjną linię wyparek obrotowych z serii EV z kolorowym wyświetlaczem umożliwiającym kontrolę szybkości obrotowej i temperatury, z automatycznie podnoszonym ramieniem i niezależną łaźnią wodną gwarantującą maksimum bezpieczeństwa i wysoką ergonomię pracy. Dzięki kompleksowemu podejściu firmy LabTech, dostępne są również akcesoria niezbędne do efektywnego procesu odparowywania. Są to pompy próżniowe, zestawy szkła, kontrolery próżni jak również chłodziarki recyrkulacyjne (chillery) eliminujące koszty zużycia wody. Zalety wyparki obrotowej: - łatwe wyjęcie kolby i łącznika destylacyjnego, - precyzyjna i stabilna kontrola temperatury ogrzewania i prędkości obrotowej, - szeroki zakres dostępnych akcesoriów, - łatwa rozbudowa wyparki obrotowej, - precyzyjna kontrola pracy dzięki cyfrowemu wyświetlaniu szybkości obrotów, temperatury, - szeroki zakres kontroli temperatury wyparki obrotowej, - funkcja zapisywania i śledzenia wszystkich parametrów trwającego procesu. Wyparki są również stosowane poza laboratoriami badawczymi, na przykład w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, petrochemicznym i spożywczym.
Czytaj więcej

Wzorcowanie pirometrów oraz wiskozymetrów rotacyjnych

22.10.2024
Firma IKA Werke GmbH wprowadziła na rynek lepkościomierze rotacyjne serii IKA Rotavisc, przeznaczone do badań cieczy w różnego rodzaju laboratoriach, zarówno badawczych, jak i kontrolnych. Szeroki zakres pomiarowy od 1 mln mPas do 320 mln mPas podzielony jest na cztery jednostki pomiarowe. Przewidziana jest także obsługa lepkościomierzy poprzez oprogramowanie na PC umożliwiające zarządzaniem i archiwizacją wyników. W podstawowym zestawie jest komplet wrzecion i czujnik temperatury. Podstawowe właściwości przyrządu to: dokładność pomiaru: 1 % (skala pełnowymiarowa), zakres prędkości: 0,01 rpm – 200 rpm, rozdzielczość pomiaru temperatury: 0,1 K, pomiar lepkości dynamicznej po podaniu gęstości podanego roztworu, pomiar lepkości kinematycznej po podaniu gęstości podanego roztworu, autokalibracja urządzenia automatycznie po wyłączeniu, manualny/automatyczny tryb pracy, wbudowana elektroniczna poziomica, kolorowy ekran TFT.
Czytaj więcej

Wzorcowanie pirometrów oraz wiskozymetrów rotacyjnych

22.10.2024
LabStand jest producentem certyfikowanych materiałów odniesienia akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji nr RM 002 zgodnie z normą PN-EN ISO 17034:2017 oraz akredytowanym laboratorium wzorcującym nr AP 021 zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, laboratorium rozszerzyło zakres akredytacji o wzorcowanie pirometrów oraz wzorcowanie wiskozymetrów rotacyjnych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy kosmetycznym. Produkuje certyfikowane materiały odniesienia pehametryczne, wiskozymetryczne, redoks oraz konduktometryczne. Posiada ponaddwudziestoletnie doświadczenie, obszerną wiedzę i oferuje doradztwo techniczne w zakresie wykonywanych usług. Wzorcuje w zakresie: pH, konduktometrii, potencjału redoks, analizy wydechu, gęstości cieczy, lepkości, wilgotności i temperatury.
Czytaj więcej

Zestaw uchwytów do mikronaczynek produkcji Radwag

22.10.2024
Mikronaczynka to naczynia laboratoryjne o niewielkich wymiarach, między innymi probówki, kolby, fiolki itp. Firma Radwag opracowała zestaw specjalnych uchwytów, które pozwalają na ważenie mikronaczynek: w stabilnych warunkach, pod dowolnym kątem. Za stabilne warunki pomiaru w komorze ważenia odpowiadają dedykowane owiewki, które wchodzą w skład zestawu, a wybór kąta nachylenia mikronaczynka jest możliwy dzięki regulowanemu uchwytowi. Dodatkowo zastosowanie uchwytów ogranicza do minimum ryzyko zanieczyszczenia próbek podczas ich aplikacji. Zestaw uchwytów do mikronaczynek pasuje do wybranych mikrowag Radwag takich jak: XA 4Y.M PLUS, XA 4Y.M.A PLUS, XA 4Y.M.A.P PLUS
Czytaj więcej

Zestaw uchwytów do mikronaczynek produkcji Radwag

22.10.2024
Mikronaczynka to naczynia laboratoryjne o niewielkich gabarytach i małej masie, między innymi probówki, kolby, fiolki itp. Aby umożliwić ich wygodne ważenie w stabilnych warunkach i pod dowolnym kątem, firma Radwag opracowała zestaw specjalnych uchwytów. Stabilne warunki pomiaru w komorze ważenia są efektem zastosowania dedykowanych owiewek, które wchodzą w skład zestawu, a na wybór kąta nachylenia mikronaczynka pozwala regulowany uchwyt. Zestaw uchwytów do mikronaczynek gwarantuje ergonomię pracy w laboratorium i ogranicza do minimum ryzyko zanieczyszczenia próbek podczas ich aplikacji. Zestaw uchwytów do mikronaczynek jest dedykowany do następujących mikrowag produkcji Radwag: - XA 5Y.M, - XA 5Y.M.A. W zestawie znajduje się sześć uchwytów wykonanych ze stali nierdzewnej.
Czytaj więcej