MERCK MILLIPORE Sp. z o.o.

MERCKMILLIPORE

ul. Jutrzenki 137
02-231 Warszawa
tel.: +48 22 663 70 31, +48 22 669 12 25
fax: +48 22 663 70 33
e-mail:  anna.galinska@merckgroup.com
strona: www.merckmillipore.pl

Millipore

   


Firma MILLIPORE, powstała w 1954 roku, jest obecnie międzynarodowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej filtracji laboratoryjnej i przemysłowej. MILLIPORE jest podzielona na dwa działy: BioScience oraz BioProcess.
Znakomita większość produktów firmy MILLIPORE oparta jest na technikach filtracyjnych, wykorzystujących procesy mikrofiltracji, ultrafiltracji, odwróconej osmozy, a także techniki chromatograficzne. Pozwala to na zastosowanie oferowanych produktów do wielu różnych aplikacji.
W ofercie BioScience znajdują się min. systemy oczyszczania wody, sprzęt do filtracji ciśnieniowej i próżniowej, produkty do filtracji sterylizującej, zestawy do oznaczeń w zakresie biologii molekularnej, kapilarne cytometry przepływowe Guava. BioProcess to produkty, systemy, serwis, a także wszechstronna wiedza i doświadczenie niezbędne do przeprowadzenia, rozwinięcia, zoptymalizowania i kontrolowania procesów związanych z produkcją w branży biotechnologicznej, farmaceutycznej i spożywczej oraz w ochronie środowiska.
Od roku 2006 w ofercie firmy Millipore znajdują się ponadto produkty i materiały do oznaczeń w zakresie biologii komórki. Blisko 20 000 róznych przeciwciał i odczynników, oferowanych wcześniej przez firmy Chemicon, Upstate i Linco, pozwalają firmie Millipore na zostanie partnerem w każdym laboratorium naukowo-badawczym.