Linegal Chemicals Sp. z o.o.

Linegal
ul. Kasprzaka 44/52
01-224 Warszawa
tel./fax +48 22 631 72 81, +48 22 631 16 27
tel./fax +48 22 631 16 74, +48 22 632 73 55
e-mail: info@linegal.com.pl
strona: www.linegal.com.pl

Linegal

   

Firma Linegal Chemicals Sp. z o.o. od 1991 roku konsekwentnie buduje swój wizerunek znaczącego dostawcy produktów i usług dla laboratoriów w sektorze chemii, medycyny, weterynarii i ochrony środowiska.
Spółka posiada rozległe doświadczenie w konsultowaniu, projektowaniu i kompleksowym wyposażaniu laboratoriów w specjalistyczne meble, podstawowy i specyficzny sprzęt, urządzenia i materiały do ochrony osobistej oraz w chemiczne, biochemiczne i analityczne odczynniki chemiczne. Linegal Chemicals produkuje i dystrybuuje także specjalistyczne chemikalia.
Co roku przedstawiamy Państwu uaktualnioną ofertę naszych partnerów handlowych - firm: Carl ROTH GmbH, ABCR GmbH, Alfa Aesar, Strem, Gelest, Reichelt Chemietechnik, Silicycle Inc. Katalogi liczące około 100.000 pozycji, oferujące towar najwyższej jakości:

wysyłamy do Państwa nieodpłatnie, w formie książkowej lub elektronicznej na płycie CD.
Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych wyrobów, serii preparatów produkowanych na bazie alkoholu etylowego.
Preparat Line- Antybakteria 96
dopuszczony jest do stosowania jako preparat antyseptyczny do higienicznej dezynfekcji rąk metodą wcierania oraz jako produkt dezynfekujący powierzchnie nieporowate w warunkach brudnych, w obszarze spożywczym, przemysłowym, domowym i instytucjonalnym (atest PZH HŻ/15178/98, dopuszczenie Ministerstwa Zdrowia, numer 2560/05).
Preparat Genetol
, atest PZH (numer PZH/HT-0386/97)
, produkowany przez nas od 1994 roku, stosowany jest w generatorach etylenu, w dojrzewalniach bananów.
Pozostałe preparaty z serii Line-EtOH
mają zastosowanie w syntezie, chromatografii, krystalizacji, a także są używane do mycia szkła laboratoryjnego.
Produkty te skażone substancjami chemicznymi do maksymalnie 10% wagowych, nie wymagają prowadzenia książki obrotu alkoholem, nadzorowanej przez Departament Szczególnego Nadzoru Podatkowego Urzędu Celnego.
Nasze preparaty z serii Line - EtOH z powodzeniem zastępują etanol odczynnikowy w większości procesów chemicznych.
W wielu czynnościach praktyki laboratoryjnej i produkcji, stosowanie preparatów Line-EtOH może przynieść 10- krotną oszczędność kosztów!

Celem dostarczania najwyższej jakości usług naszym Klientom Spółka Linegal Chemicals od 2005 roku wprowadziła z sukcesem system zarządzania jakością według normy ISO 9001:2000. W procesie realizacji wymagań ISO udoskonaliliśmy obsługę Klienta oraz system dokumentacji, w celu zapewnienia ujednolicenia i stabilności naszych usług i produktów.
Podstawową korzyścią wprowadzenia certyfikacji jest znaczne zwiększenie satysfakcji Klientów. Certyfikacja jest gwarancją wysokiej jakości naszych produktów i usług. Jest zapewnieniem dla wszystkich naszych Klientów, że spełnimy ich wymagania co do jakości i stosownych przepisów. Celem kontynuowania ulepszania naszych produktów i usług poddajemy się wewnętrznym i zewnętrznym auditom, zgodnie z wymaganiami ISO. Bazując na systemie ISO 9001 możemy łatwo budować wzajemnie korzystne relacje z naszymi partnerami.
W latach 2006 i 2007 oraz w 2009 roku, firma Linegal Chemicals, otrzymała prestiżową nagrodę "Gazele Biznesu "- dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
Jest to wyróżnienie, które uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności przedsiębiorstwa, ale bada dynamikę rozwoju firmy na przestrzeni lat. Nagradza szybki i stabilny rozwój. Unikalną cechą tego rankingu jest fakt, że żadna z firm nie zgłasza osobiście swego udziału, lecz zostaje dostrzeżona przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland, współpracującą z Pulsem Biznesu. Coface Poland zbadała działalność gospodarczą 20.000 tysięcy polskich firm, zakwalifikowując do konkursu około 3000 podmiotów. Jest nam niezwykle miło, że znaleźliśmy się w elitarnym gronie klubu "Gazele Biznesu".